Dna moczanowa w ciąży

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Z badań statystycznych wynika, że tylko 1% kobiet ciężarnych cierpi na dnę moczanową. Najczęściej sama ciąża nie jest przyczyną powstania dny, na schorzenie to kobieta cierpi już przed nią.

Dna moczanowa może wywołać jednak szereg komplikacji podczas ciąży. Do tych najcięższych zalicza się poród przedwczesny czy niską masę urodzeniową dziecka. W skrajnych przypadkach poród może odbyć się poprzez cesarskie cięcie.

Patrząc na kwestie leczenia dny moczanowej u kobiet w ciąży trzeba przyznać, że do tej pory nie przeprowadzono jednoznacznych badań dotyczących działania leków farmaceutycznych na płód. Z tego też względu ciężarna nie powinna być leczona farmakologicznie na dnę moczanową, ponieważ może to nieść realne ryzyko dla życia dziecka.

Wiadomo jednak, że powszechnie stosowana w leczeniu dny kolchicyna jest przeciwwskazana dla kobiet w ciąży a ibuprofen – lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w dużych dawkach, przez długi czas może spowodować nieodwracalne wady w rozwoju układu sercowo-naczyniowego u noworodków..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *