Melisa

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Melisa lekarska, zwana także rojownikiem, jako roślina lecznicza i miododajna znana jest od zamieszchłych czasów. Już w starożytności ceniono jej rewelacyjne właściwości lecznicze. Paracelsus zwał melisę jako “eliksir życia”. Wierzył, że roślina ma moc całkowitego przywracania człowiekowi wyczerpanych sił witalnych.

Czym jest melisa lekarska?

Obecnie znana jest a także uprawiana prawie na całym świecie. Głównie melisa hodowana jest w ogrodach i na przydomowych grządkach. Ma niezwykle przyjemny, charakterystyczny cytrynowy zapach oraz piękne, delikatne jasne kwiecie, które ozdabia ziele od czerwca do września. Jako roślina miododajna melisa pielęgnowana jest często w pobliżu pasiek. Surowcem melisy są liście, posiadające lotne olejki (m.in. cytrol i geraniol), kwasy organiczne, garbniki i trójterpeny.

Wykazuje działanie uspokajające i rozluźniające a także pobudzające trawienie. Właśnie dzięki garbnikom i olejkom eterycznym melisa ma uspokajający wpływ. Zalecana jest szczególnie w stanach wyczerpania nerwowego, ogólnego pobudzenia. Świetnie wpływa na neurasteników.

Tutaj możesz kupić melisę lekarską..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *