Jak usunąć i poradzić sobie ze zmarszczkami?

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Zmarszczki są niewielkimi wgłębieniami w skórze, które powstają w wyniku niewystarczającej produkcji kolagenu. Te pierwsze zaczynają się pojawiać około 21 roku życia i są to zmarszczki mimiczne. Ich ilość zależna jest od gestykulacji twarzą. Na występowanie zmarszczek, które są niestety pierwszym objawem starzenia się skóry wpływ ma wiele czynników. To nieodpowiedni styl życia, zła dieta, niewłaściwa pielęgnacja, ale także czynniki genetyczne.

Jak powstają zmarszczki?

To długi proces, w którym produkcja substancji wpływających na stan naszej skóry zostaje mocno spowolniona. Chodzi tu przede wszystkim o kolagen, kwas hialuronowy i elastynę – wszystkie substancję wytwarzane są w sposób naturalny we włóknach skórnych i pozwalają jej utrzymać się w odpowiedniej gęstości i napięciu.

Gdzie powstają pierwsze zmarszczki?

Te mimiczne zauważalne są w pierwszej kolejności na czole, szczególnie kiedy roimy grymas niezadowolenia, frustracji, złości czy zdziwienia. Zmarszczki mimiczne tego rodzaju bardzo szybko przekształcają się w te głębokie. Jako te pierwsze uwidocznione zostają też tzw. kurze łapki. Umiejscowione są po zewnętrznej stronie kącików oczu a za ich powstawanie odpowiedzialne jest między innymi częste mrużenie oczu czy uśmiech. Zmarszczki w tej okolicy twarzy pojawiają się również ze względu na cienką strukturę skórną akurat przy oczach. Sporym problemem są także bruzdy nosowo wargowe – zmarszczki pojawiają się w kącikach ust i przy nosie. Na ich wpływ ma nie tylko częsty śmiech, ale po prostu wiotczenie skóry grubej, która z biegiem lat ulega rozrzedzeniu.

Co wpływa na pojawianie się zmarszczek?

Czas to podstawowa przyczyna pojawiania się zmarszczek – im jesteśmy starsi tym mamy ich więcej. Zmarszczki powstają jednak także z innych powodów. To przede wszystkim nadmierne opalanie, palenie tytoniu, stres czy wysuszenie skóry spowodowane złą pielęgnacją. Skóra pozbawiana kwasu hialuronowego, który odpowiada za jej naturalne nawilżanie bardzo szybko staje się szorstka w dotyku i wiotka.

Domowe sposoby na zmarszczki

Żadne kremy, maści ani żele nie wpłyną na całkowite pozbycie się zmarszczek jeśli te już występują na naszej twarzy. Oczywiście, profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne są w stanie nieco je złagodzić, sprawić że staną się mniej widoczne jednak nigdy nie zniwelują ich całkowicie. Kosmetyki pielęgnacyjne są jednak idealnym sposobem na zapobieganie zmarszczek i opóźnianie ich wystąpienia. Warto jednak wiedzieć, że dobór tych odpowiednich powinien być zawsze poprzedzony konsultacją z dermatologiem bądź kosmetyczką.

Zabiegi redukujące zmarszczki

Jedyną skuteczną metodą, dzięki której zmarszczki zostaną rzeczywiście zniwelowane są zabiegi dermatologiczne oraz te wykonywane w klinikach medycyny estetycznej. Te w odróżnieniu od operacji chirurgicznej, która powinna być już ostatecznością są całkowicie bezpieczne dla klientów a efekty bardzo często są natychmiastowe.
W ramach specjalistycznych zabiegów usuwania zmarszczek wyróżnić można najbardziej łagodne metody pielęgnacyjne, takie jak peelingi, których zadaniem jest złuszczanie poszczególnych warstw skóry, dzięki czemu spłyca się zmarszczki. Dobrym rozwiązaniem jest także mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu substancji odżywczych w miejsca zmienione zmarszczkami. Dzięki temu pobudza się skórę do produkcji kolagenu czy kwasu hialuronowego.
Idealnym rozwiązaniem może być również wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym, który jest substancją w pełni naturalną i nieuczulającą. Odmłodzenie skory nastąpi też poprzez ostrzykiwanie toksyną botulinową, znaną powszechnie jako botoks. Warto dodać, że zabiegi tego rodzaju nie powodują żadnych powikłań za to zmarszczki są usunięte nawet w 80%.

Sprawdź również:

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *